Terapiamerkurius Oy

terapiamerkurius-logo

Puheterapeutit

Riikka Brunou,  vastaava puheterapeutti, työnohjaaja

Puh. 040 165 0145

riikka.brunou@terapiamerkurius.com

Päivi Herttuainen, puheterapeutti (vapaalla töistä)

Heidimaria Väkeväinen, puheterapeutti

Puh. 045 876 1726

heidimaria.vakevainen@terapiamerkurius.com

Tea Majaniemi, puheterapeutti

Puh. 044 239 0694

tea.majaniemi@terapiamerkurius.com

Anna-Kaisa Kemppainen, puheterapeuttiopiskelija

puh. 044 711 8817

anna-kaisa.kemppainen@terapiamerkurius.com

Roosa-Maaria Kurtti, puheterapeutti

Puh. 044 976 3209

roosa-maaria.kurtti@terapiamerkurius.com

Tiia Silpilä, puheterapeutti

puh. 041 319 4024

tiia.sipila@terapiamerkurius.com

Nina Uotinen, puheterapeutti
Puh. 044 510 4500
nina.uotinen@terapiamerkurius.com

Kommunikaatio-ohjaajat, puhevammaisten tulkit, neuropsykiatriset valmentajat

Veera Mutka, kommunikaatio-ohjaaja, puhevammaisten tulkki ja neuropsykiatrinen valmentaja

Puh. 044 236 2553

veera.mutka@terapiamerkurius.com

Janika Hiltunen, kommunikaatio-ohjaaja, puhevammaisten tulkki
Puh. 041 319 2042
janika.hiltunen@terapiamerkurius.com

 

Mirva Kittilä, kommunikaatio-ohjaaja

044 510 4500

mirva.kittila@terapiamerkurius.com

Toimintaterapeutit

Jonna Mäkitalo, toimintaterapeutti
Puh. 044 493 8428
jonna.makitalo@terapiamerkurius.com

Toimisto

Leena Hartikainen, asiakassihteeri

Puh. 040 129 1004

toimisto@terapiamerkurius.com

Maiju Kovanen, toimistoassiatentti

Puh. 044 976 6640

toimisto@terapiamerkurius.com

Elina Malmivaara, toimistoassistentti

Puh. 044 972 0501

toimisto@terapiamerkurius.com

Katri Honkonen, toimistoassistentti
Puh. 044 491 9383
toimisto@terapiamerkurius.com

Mari Tynkkynen

vastaava toimintaterapeutti, työnohjaaja

Puh. 040 748 5390

mari.tynkkynen@terapiaperhonen.com

 

Fysioterapeutti SAVONLINNA

Neurologinen fysioterapia

Juha Veinola

Puh. 050 501 7316

juha.veinola@terapiaperhonen.com

 

 

Henna Kekkonen,

toimintaterapeutti, seksuaaliterapeutti

Puh. 050 344 7864

henna.kekkonen@terapiaperhonen.com

 

Fysioterapeutti MIKKELI

Neurologinen fysioterapia

Lantionpohjan toimintahäiriöt sekä äitiysfysioterapia

Riina Heinonen

Puh: 050 410 2112

riina.heinonen@terapiaperhonen.com

Toimintaterapeutti Päivi Turkki

Tämä on kuvateksti

Päivi Turkki, vastaava toimintaterapeutti

Puh. 040 756 1282

pmturkki@gmail.com

Katariina Väisänen, toimintaterapeutti

Puh. 044 793 8575

Sanna Jordan, toimintaterapeutti

Puh. 044 242 0053

Paula Uotinen, toimintaterapeutti

Puh. 041 318 5601