Terapiamerkurius Oy

terapiamerkurius-logo

Savonlinna

Terapiakeskus Puro
Puntalantie 2
57210 Savonlinna

Toimisto

Leena Hartikainen, asiakassihteeri

Puh. 040 129 1004

toimisto@terapiamerkurius.com

Elina Malmivaara, toimistoassistentti

Puh. 044 972 0501

toimisto@terapiamerkurius.com

Maiju Kovanen, toimistoassiatentti

Puh. 044 976 6640

toimisto@terapiamerkurius.com

Katri Honkonen, toimistoassistentti
Puh. 044 491 9383
toimisto@terapiamerkurius.com

Puheterapeutit

Riikka Brunou,  vastaava puheterapeutti, työnohjaaja

Puh. 040 165 0145

riikka.brunou@terapiamerkurius.com

Päivi Herttuainen, puheterapeutti (vapaalla töistä)

Heidimaria Väkeväinen, puheterapeutti

Puh. 045 876 1726

heidimaria.vakevainen@terapiamerkurius.com

Tea Majaniemi, puheterapeutti

Puh. 044 239 0694

tea.majaniemi@terapiamerkurius.com

Anna-Kaisa Kemppainen, puheterapeuttiopiskelija

puh. 044 711 8817

anna-kaisa.kemppainen@terapiamerkurius.com

Pauliina Ryynänen, puheterapeutti

Puh. 044 793 8575

pauliina.ryynanen@terapiamerkurius.com

Kommunikaatio-ohjaajat, puhevammaisten tulkit, neuropsykiatriset valmentajat

Veera Mutka, kommunikaatio-ohjaaja, puhevammaisten tulkki ja neuropsykiatrinen valmentaja

Puh. 044 236 2553

veera.mutka@terapiamerkurius.com

Janika Hiltunen, kommunikaatio-ohjaaja, puhevammaisten tulkki
Puh. 041 319 2042
janika.hiltunen@terapiamerkurius.com

 

Kaisa Lohjala, kommunikaatio-ohjaaja ja puhevammaisten tulkkiopiskelija

Puh. 044 491 9440

Toimintaterapeutit

Päivi Turkki, vastaava toimintaterapeutti

Puh. 040 756 1282

paivi.turkki@terapiamerkurius.com

Katariina Väisänen, toimintaterapeutti

Puh. 044 242 0053

katariina.vaisanen@terapiamerkurius.com

Paula Uotinen, toimintaterapeutti

Puh. 041 318 5601

paula.uotinen@terapiamerkurius.com

Oulun seutu

Terapiamerkurius, Kempeleen toimipiste
Koivikkohaka 9
90450 Kempele

Roosa-Maaria Kurtti, puheterapeutti

Puh. 044 976 3209

roosa-maaria.kurtti@terapiamerkurius.com

Tiia Silpilä, puheterapeutti

puh. 041 319 4024

tiia.sipila@terapiamerkurius.com

Iida-Liisa Kurunlahti, puheterapeutti

Puh. 044 491 8741

iida-liisa.kurunlahti@terapiamerkurius.com

Jonna Mäkitalo, toimintaterapeutti

Puh. 044 493 8428

jonna.makitalo@terapiamerkurius.com

Mirva Kittilä, kommunikaatio-ohjaaja

044 510 4500

mirva.kittila@terapiamerkurius.com

Lahden seutu

Nina Uotinen, puheterapeutti
Puh. 044 510 4500
nina.uotinen@terapiamerkurius.com

Hämeenlinnan seutu

Emma Savolainen, puheterapeutti

puh. 044 779 7389

emma.savolainen@terapiamerkurius.com

Sanna Mäkelä, toimintaterapeutti

puh. 044 901 6325

sanna.makela@terapiamerkurius.com