Terapiakeskus Puro

Terapiamerkurius Oy

terapiamerkurius-logo

Puheterapeutit

Riikka Brunou,  vastaava puheterapeutti, työnohjaaja

Puh. 040 165 0145

riikka.brunou@terapiamerkurius.com

Päivi Herttuainen, puheterapeutti (vapaalla töistä)

Heidimaria Väkeväinen, puheterapeutti
(äitiyslomalla 31.8.2019 asti)

Puh. 045 876 1726

heidimaria.vakevainen@terapiamerkurius.com

Tea Majaniemi, puheterapeutti

Puh. 044 239 0694

tea.majaniemi@terapiamerkurius.com

Anna-Kaisa Kemppainen, puheterapeuttiopiskelija

puh. 044 711 8817

anna-kaisa.kemppainen@terapiamerkurius.com

Tiia Silpilä, puheterapeutti

puh. 041 319 4024

tiia.sipila@terapiamerkurius.com

Roosa-Maaria Kurtti, puheterapeutti

Puh. 044 976 3209

roosa-maaria.kurtti@terapiamerkurius.com

Kommunikaatio-ohjaajat, puhevammaisten tulkit, neuropsykiatriset valmentajat

Johanna Helander, kommunikaatio-ohjaaja, puhevammaisten tulkki ja neuropsykiatrinen valmentaja

Puh.044 510 4500

johanna.helander@terapiamerkurius.com

Veera Mutka, Kommunikaatio-ohjaaja

Puh. 044 236 2553

veera.mutka@terapiamerkurius.com

Toimisto

Leena Hartikainen, asiakassihteeri

Puh. 040 129 1004

toimisto@terapiamerkurius.com

Janika Hiltunen, toimistoassistentti, sosionomi
Puh. 041 319 2042
toimisto@terapiamerkurius.com

 

Maiju Kovanen, toimistoassiatentti, merkonomi

Puh. 044 976 6640

toimisto@terapiamerkurius.com

Elina Malmivaara, toimistoassistentti

Puh. 044 972 0501

toimisto@terapiamerkurius.com

Mari Tynkkynen

vastaava toimintaterapeutti, työnohjaaja

Puh. 040 748 5390

mari.tynkkynen@terapiaperhonen.com

 

Fysioterapeutti SAVONLINNA

Neurologinen fysioterapia

Juha Veinola

Puh. 050 501 7316

juha.veinola@terapiaperhonen.com

 

 

Henna Kekkonen,

toimintaterapeutti, seksuaaliterapeutti

Puh. 050 344 7864

henna.kekkonen@terapiaperhonen.com

 

Fysioterapeutti MIKKELI

Neurologinen fysioterapia

Lantionpohjan toimintahäiriöt sekä äitiysfysioterapia

Riina Heinonen

Puh: 050 410 2112

riina.heinonen@terapiaperhonen.com

Toimintaterapeutti Päivi Turkki

Tämä on kuvateksti

Päivi Turkki, vastaava toimintaterapeutti

Puh. 040 756 1282

pmturkki@gmail.com

Katariina Väisänen, toimintaterapeutti